Wczytuję dane...
Gwarancja: 24 miesiące
Realizacja zamówienia: 24 godziny
Wysyłka od: 9.50 PLN
Producent: Climbing Technology

Climbing Technology Nimble Evo Set Dyneema 17 cm to fantastyczny ekspres wspinaczkowy, który idealnie sprawdzi się na drogach sportowych oraz przy częstym użytkowaniu. Całość pozostaje przy tym stosunkowo lekka.

Ekspresy wprost stworzone do wspinaczki sportowej. Duży prześwit karabinków, idealne wymiary, dzięki czemu całość doskonale leży w dłoni oraz lekka tasiemka, pozwalająca urwać parę gramów, to idealne połączenie.

Zastosowane karabinki to najnowsza wersja modelu Nimble Evo. Górny karabinek wyposażono w prosty zamek, natomiast dolny posiada gięty zamek, który znacznie ułatwi wpinanie weń liny. Karabinki wykonano ze stopów lekkich, co pozwala zachować niską wagę. Opanowanie przez firmę Climbing Technology technologii kucia na gorąco, pozwala uzyskiwać wymyślne kształty karabinków, co przekłada się bezpośrednio na ich fantastyczną poręczność i wysoką wytrzymałość. Dodatkowo korpus poddano anodyzacji, która gwarantuje świetny wygląd i optymalne właściwości użytkowe.

Karabinki posiadają szereg usprawnień, które sprawiają, że ekspres doskonale spisze się przy częstym użytkowaniu. Odpowiednie zaokrąglenie krawędzi zmniejsza zużycie lin czy taśm. Dość spore wymiary sprawiają, że doskonale się nim operuje, a spory prześwit ułatwia wpinanie w najtrudniejszych sytuacjach.

W karabinkach marki Climbing Technology nie mogło oczywiście zabraknąć dobrze znanego rozwiązania Catch- free. Usunięcie klasycznego ząbka z zamka sprawia, że wpinanie i wypinanie karabinka to czysta przyjemność. Nie będzie już dochodziło do przypadkowego zahaczania o liny czy szpejarkę.

Do połączenia karabinków wykorzystano niezwykle lekką taśmę Dyneema. Dolny karabinek został ponadto zabezpieczony przed niekorzystnym obróceniem poprzez zastosowanie gumowego elementu – Fixit. Doskonale pozycjonuje karabinek, a dodatkowo zabezpiecza taśmę przed szybkim zużyciem.

Wszystkie elementy zostały dobrane w tak perfekcyjny sposób, że ekspres Climbing Technology Nimble Evo Set Dyneema 17 cm jest jednym z pierwszych wyborów profesjonalistów.

Wytrzymałość karabinków: 25.10.10 kN
CE

Długość taśmy: 17 cm
Karabinek gięty: Nimble Evo B
Karabinek prosty: Nimble Evo S
Patenty: Keylock, Fixit
Taśma: Dyneema
Waga: ok. 101 g
Wytrzymałość karab.: 25.10.10 kN / 25.10.10 kN
Wytrzymałość taśmy: ---

Ekspresy

 • Długość taśmy: 

  17 cm

 • Karabinek gięty: 

  Nimble Evo B

 • Karabinek prosty: 

  Nimble Evo S

 • Patenty: 

  Keylock, Fixit

 • Taśma: 

  Dyneema

 • Waga: 

  ok. 101 g

 • Wytrzymałość karab.: 

  25.10.10 kN / 25.10.10 kN