Wczytuję dane...
Gwarancja: 24 miesiące
Realizacja zamówienia: 24 godziny
Wysyłka: Wysyłka gratis!
Producent: Climbing Technology

Zestaw pięciu sportowych ekspresów wspinaczkowych, wyposażonych w zaawansowane karabinki Nimble Evo oraz szeroką poliamidową tasiemkę, zadowoli nawet najbardziej wymagających wspinaczy.

Model, który doskonale sprawdza się we wspinaczce sportowej. Użycie świetnie leżących w dłoni karabinków i maksymalnie szerokich tasiemek idealnie sprawdza się podczas patentowania dróg i podejmowania największych wyzwań.

Zastosowane karabinki to Nimble Evo. Górny karabinek wyposażono w prosty zamek, natomiast dolny posiada gięty zamek, który znacznie ułatwi wpinanie weń liny. Karabinki wykonano ze stopów lekkich, co pozwala zachować niską wagę. Opanowanie przez firmę Climbing Technology technologii kucia na gorąco, pozwala uzyskiwać wymyślne kształty karabinków, co przekłada się bezpośrednio na ich fantastyczną poręczność i wysoką wytrzymałość. Dodatkowo korpus poddano anodyzacji, która gwarantuje świetny wygląd i optymalne właściwości użytkowe.

Karabinki posiadają szereg usprawnień, które sprawiają, że ekspres doskonale spisze się przy częstym użytkowaniu. Odpowiednie zaokrąglenie krawędzi zmniejsza zużycie lin czy taśm. Dość spore wymiary sprawiają, że doskonale się nim operuje, a spory prześwit ułatwia wpinanie w najtrudniejszych sytuacjach.

W karabinkach marki Climbing Technology nie mogło oczywiście zabraknąć dobrze znanego rozwiązania Catch- free. Usunięcie klasycznego ząbka z zamka sprawia, że wpinanie i wypinanie karabinka to czysta przyjemność. Nie będzie już dochodziło do przypadkowego zahaczania o liny czy szpejarkę.

Do połączenia karabinków wykorzystano niezwykle wytrzymałą taśmę poliamidową o zmiennej szerokości. Jest ona węższa przy karabinkach oraz bardzo szeroka w środku, gwarantując świetne właściwości użytkowe. Dolny karabinek został zabezpieczony przed niekorzystnym obróceniem poprzez zastosowanie gumowego elementu – Fixit. Doskonale pozycjonuje karabinek, a dodatkowo zabezpiecza taśmę przed szybkim zużyciem.

Climbing Technology Nimble Evo Set NY Pro 12 cm to najwyższa półka w kategorii nowoczesnych ekspresów wspinaczkowych.

Zestaw zawiera 5 ekspresów.

Długość taśmy: 12 cm
Karabinek gięty: Nimble Evo B
Karabinek prosty: Nimble Evo S
Patenty: Keylock, Fixit
Taśma: Poliamid 25/16 mm
Waga: ok. 105 g (jedna sztuka)
Wytrzymałość karab.: 25.10.10 kN / 25.10.10 kN
Wytrzymałość taśmy: ---

Ekspresy

 • Długość taśmy: 

  12 cm

 • Karabinek gięty: 

  Nimble Evo B

 • Karabinek prosty: 

  Nimble Evo S

 • Patenty: 

  Keylock, Fixit

 • Taśma: 

  Poliamid 25/16 mm

 • Waga: 

  ok. 105 g (jedna sztuka)

 • Wytrzymałość karab.: 

  25.10.10 kN / 25.10.10 kN