Wczytuję dane...
Gwarancja: 24 miesiące
Realizacja zamówienia: 24 godziny
Wysyłka od: 9.50 PLN
Producent: Climbing Technology

Climbing Technology Lime-M Set Dyneema 22 cm x 5 to zestaw pięciu wszechstronnych ekspresów wspinaczkowych, łączący w sobie zalety karabinków z prostym zamkiem i drucianych. Wyposażono je w tasiemki Dyneema, które przyczyniają się do redukcji wagi.

Włoski producent sprzętu wspinaczkowego – Climbing Technology – posiada w swojej ofercie pełen przekrój szpeju, od modeli najbardziej zaawansowanych do tych prostszych, które muszą znieść trud częstego użytkowania. Nie brakuje również wszechstronnych rozwiązań, takich jak Lime-M Set Dyneema, w którym jeden karabinek dysponuje bezząbkowym rozwiązaniem gwarantującym błyskawiczne wpięcie ekspresu, a drugi charakteryzuje się niską wagą i pełną niezawodnością.

Ekspresy wyposażono w sprawdzone już w poprzednich sezonach karabinki Lime S oraz Lime W. Wykonane w technologii kucia na gorąco z lekkich stopów, są doskonałym przykładem nowoczesnych rozwiązań i sprawdzonego kształtu. Dzięki temu posługiwanie się nimi nie nastręcza trudności, a wagę udało się utrzymać na fantastycznym poziomie. Górny karabinek wyposażono w prosty zamek. Dzięki temu wpinanie ekspresu przebiega bez problemów i jest błyskawiczne. Istotny udział ma w tym również bezząbkowe rozwiązanie zamka- tzw. Catch-free. Eliminuje ono ryzyko przypadkowego zahaczenia o szpejarkę, linę czy taśmę, znacząco zwiększając płynność wszystkich operacji. Dolny karabinek posiada zamek druciany. Takie rozwiązanie gwarantuje najwyższą niezawodność nawet w przypadku zabrudzenia zamka. Jest także bardzo wytrzymałe na ewentualne zamarznięcie. Niekwestionowaną zaletą tego typu zamka jest również obniżenie wagi całego karabinka, co przy kilku ekspresach wpiętych w szpejarkę sprawia wielką różnicę.

Nowością w tej edycji ekspresów jest opatentowane rozwiązanie Fixit stabilizujące i zapobiegające przekręcaniu się dolnego karabinka. Ten gumowy stabilizator spełnia jednak jeszcze jedną, dodatkową rolę. Mianowicie zapewnia ochronę taśmy przed szybkim przetarciem, łącząc w sobie dwie funkcje.

Dla zachowania wagi na niskim poziomie zastosowano cienką taśmę z Dyneemy, która świetnie spełnia swoje zadanie. Climbing Technology Lime-M Set Dyneema 22 cm to doskonały ekspres wspinaczkowy, który może stanowić podstawę wyposażenia każdego wspinacza.

W skład zestawu wchodzi 5 ekspresów.

Długość taśmy: 22 cm
Karabinek gięty: Climbing Technology Lime W
Karabinek prosty: Climbing Technology Lime S
Patenty: Keylock, Fixit
Taśma: Dyneema 11 mm
Waga: ok. 93 g (1 sztuka)
Wytrzymałość karab.: 23.8.8 kN / 24.8.8 kN
Wytrzymałość taśmy: 22 kN

Ekspresy

 • Długość taśmy: 

  22 cm

 • Karabinek gięty: 

  Climbing Technology Lime W

 • Karabinek prosty: 

  Climbing Technology Lime S

 • Patenty: 

  Keylock, Fixit

 • Taśma: 

  Dyneema 11 mm

 • Waga: 

  ok. 93 g (1 sztuka)

 • Wytrzymałość karab.: 

  23.8.8 kN / 24.8.8 kN

 • Wytrzymałość taśmy: 

  22 kN

Polecamy